Camping Porto Elea(πρώην Ζωγράφου) Σιθωνία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Camping Porto Elea(πρώην Ζωγράφου) Σιθωνία

Δημοσίευση από stefanos » Τρί Φεβ 07, 2017 11:33 am

Το αγαπημένο μου κάμπινγκ και αυτό γιατί εργάστηκα ένα καλοκαίρι στο μακρινό 1994. Ήταν το καλύτερο καλοκαίρι που έχω περάσει γιατί συνδύασα αυτό που μου αρέσει(κάμπινγκ) με τη δουλειά. Ανήκει στη Βουλγαρική Μονή Ζωγράφου του Αγίου Όρους. Το κάμπινγκ εδώ και έξι χρόνια το έχουν αναλάβει Βούλγαροι οι οποίοι έχουν ανακαινίσει πλήρως τις τουαλέτες τα λουτρά και όλους γενικά τους κοινόχρηστους χώρους. Το πιο σημαντικό για εμένα είναι η διάθεση που έχουν να σε βοηθήσουν σε ότι τους ζητήσεις.
CAMPING PORTO ELEA
Raw00086.JPG
Raw00093.JPG
Στο χώρο του κάμπινγκ βρίσκεται και το παλιό Μετόχι όπου διαμένανε παλιά οι καλόγεροι το καλοκαίρι μαζεύοντας προμήθειες σε τρόφιμα και ξύλα για το χειμώνα και τα οποία τα περνούσαν απέναντι στο Άγιο Όρος. Σήμερα έχουν γίνει φανταστικά ενοικιαζόμενα δωμάτια και ένα μέρος σε εστιατόριο
Raw00084.JPG
Raw00089.JPG
Raw00087.JPG
Η παραλία έχει ξαπλώστρες απο το μπάρ η παρακάτω φώτο δεν είναι ενδεικτική
Raw00091.JPG
Η θάλασσα πεντακάθαρη αλλά με αρκετές πέτρες στα πρώτα μέτρα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Re: Camping Porto Elea(πρώην Ζωγράφου)

Δημοσίευση από stefanos » Τρί Φεβ 07, 2017 11:36 am

Στην ιδιοκτησία του κάμπινγκ είναι και δυο διπλανές παραλίες στις οποίες πηγαίνεις με αμάξι απο δρόμο που βρίσκεται εντός του κάμπινγκ.
Η μια έχει και μπαράκι.
Μέτα απο χρόνοα έκανα και τα βαφτίσια της μικρής μου εκεί.
Raw00135.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Απάντηση

Επιστροφή στο “CAMPING ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ”