Camping Sithon Σιθωνία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Camping Sithon Σιθωνία

Δημοσίευση από stefanos » Δευ Ιούλ 04, 2016 5:09 pm

Το ΣΚ που μας πέρασε επισκεπτόμενος τα μικρά που πήγαν κατασκήνωση στη Χαλκιδική είπα να ρίξω και μια ματιά στα δυο κάμπινγκ που βρίσκονταν στη περιοχή.Το ένα απο αυτά ήταν και το Sunny Bay το οποίο βρίσκεται στη παραλία του Βατοπαιδίου.Καλή σκιά σχετική καλή παραλία(περνάς ένα δρόμο για να πάς) εστιατόριο,καφετέρια,mini market καθαρές τουαλέτες ΑΛΛΑ σχεδόν το 90% του κάμπινγκ απο μόνιμους και οι λιγοστές άδειες θέσεις που είχε δεν μπορούσε να μπεί τροχόσπιτο εξαιτείας των κατασκευών που άφησαν οι προηγούμενοι(απορία μου ήταν τα είδη υπάρχοντα τροχόσπιτα με τόσο τσιμέντο που έπεσε πως θα βγαίνανε απο εκεί)Τοιχεία μπροστά απο τα τροχόσπιτα βεράντες με πλακάκια κάγκελα και ότι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί.Καλό κάμπινγκ για μόνιμους αλλά όχι για περιστασιακούς σαν εμένα.
http://www.camping-sithon.gr/index.php?ll=GREEK
20160702_103519.jpg
20160702_103718.jpg
20160702_103801.jpg
20160702_103914.jpg
20160702_104027.jpg
20160702_104112.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
kastrinos
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 7:52 pm

Re: Camping Sithon Χαλκιδική

Δημοσίευση από kastrinos » Δευ Ιούλ 04, 2016 9:35 pm

Δεν έχω θέμα με τους μόνιμους στα camping, είμαι από αυτούς που πιστεύω ότι όλοι έχουν μια θέση κάτω από τον ήλιο.

Εχω όμως θέμα με τις κατασκευές που ¨ορισμένοι¨ πάνε και φτιάχνουν. Και ειλικρινά δεν μπορώ να βρω το λόγο.
Αν θεωρήσουμε ότι ο ¨τάδε¨ ήθελε εξοχικό αλλά δεν έχει τα χρήματα αντί να ταλαιπωρείται στο camping θα μπορούσε να νοικιάσει με τη σεζόν ένα σπίτι σε κάποια παραλία. Τυχαία μια συζήτηση προ ημερών με έκανε να ψάξω τις τιμές των ενοικιαζόμενων (με σεζόν) παραθαλάσσιων σπιτιών και ανακάλυψα ότι σε πολλές περιπτώσεις οι τιμές τους είναι άκρος ανταγωνιστικές με αυτές του camping.

Βέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν θα έφτιαχνα τίποτα αν δεν τους άφηνε ο ιδιοκτήτης, άρα αυτός τι λόγο έχει;
Ξέρω έχει εικόνα των βασικών εσόδων του από την αρχή της σεζόν και πάει απλά για τα παραπάνω. Όμως γνωρίζουμε ότι αυτό κάνει ¨κακό¨ στην εικόνα του. Αρα;
τα ύστερα τιμούν τα πρώτα

Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Re: Camping Sithon Χαλκιδική

Δημοσίευση από stefanos » Δευ Ιούλ 04, 2016 10:36 pm

'Εχω δεί σε πολλά κάμπινγκ κατασκευές υπερπαραγωγή απο μόνιμους αλλά αυτό που είδα τα ξεπερνούσε όλα.
Επειδή το κάμπινγκ ήταν επικλινές σηκωθήκανε τοιχεία με τσιμέντα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “CAMPING ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ”