Αληθεια τι ισχυει με τις Λεσχες

Κανονισμοί και νομοθεσία για το αυτοκινούμενο και το τρχόσπιτο.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Batfalcon
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:13 pm

Αληθεια τι ισχυει με τις Λεσχες

Δημοσίευση από Batfalcon » Κυρ Σεπ 02, 2018 4:40 pm

Μου γεννηθηκε η απορια σημερα, που ετυχε να διαβασω την κοινοποιηση μιας αγγελιας του Hellenic Motorhome club, απο το Greek Motorhomers.
Εν τελει αυτες οι λεσχες απευθυνονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε ιδιοκτητες αυτοκινουμενων, η ΚΑΙ σε ρυμουλκουμενων;
Ρωτω, διοτι καθε λιγο βλεπουμε ανακοινωσεις για Camper stop και διαφορες αλλες ευκολιες παρεχομενες (απ οτι εχω αντιληφθει) μονο σε αυτοκινουμενα, ενω αντιστοιχα για τα ρυμουλκουμενα δεν γινεται καν μνεια!!!
Οποτε ρωτω, σε τι διαφερει το ενα απ το αλλο; Γιατι προβλεπεται να μπορει να διανυκτερευσει ενα αυτοκινουμενο στον Χ χωρο και δεν επιτρεπεται στο ρυμουλκουμενο;
Ποσο στενομυαλοι μπορει να ειναι κατι δημαρχοι σαν αυτον της Ελασσονας που φτιαχνει ενα τετοιο camper stop και δεν προβλεπει την χρηση και απο ρυμουλκουμενα;
Ισχυει κατι τετοιο, η μηπως προκειται απλως για μια τεραστια παρανοηση;
As always... The only difference between men and boys, is the price of their toys!

Άβαταρ μέλους
ntisco
Καθολικοί συντονιστές
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: Τρί Μάιος 22, 2018 9:57 pm
Τοποθεσία: Αττικη
Ονομα: Νικος
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο
Επικοινωνία:

Re: Αληθεια τι ισχυει με τις Λεσχες

Δημοσίευση από ntisco » Παρ Σεπ 07, 2018 12:59 pm

Batfalcon έγραψε:
Κυρ Σεπ 02, 2018 4:40 pm
Μου γεννηθηκε η απορια σημερα, που ετυχε να διαβασω την κοινοποιηση μιας αγγελιας του Hellenic Motorhome club, απο το Greek Motorhomers.
Εν τελει αυτες οι λεσχες απευθυνονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε ιδιοκτητες αυτοκινουμενων, η ΚΑΙ σε ρυμουλκουμενων;
Ρωτω, διοτι καθε λιγο βλεπουμε ανακοινωσεις για Camper stop και διαφορες αλλες ευκολιες παρεχομενες (απ οτι εχω αντιληφθει) μονο σε αυτοκινουμενα, ενω αντιστοιχα για τα ρυμουλκουμενα δεν γινεται καν μνεια!!!
Οποτε ρωτω, σε τι διαφερει το ενα απ το αλλο; Γιατι προβλεπεται να μπορει να διανυκτερευσει ενα αυτοκινουμενο στον Χ χωρο και δεν επιτρεπεται στο ρυμουλκουμενο;
Ποσο στενομυαλοι μπορει να ειναι κατι δημαρχοι σαν αυτον της Ελασσονας που φτιαχνει ενα τετοιο camper stop και δεν προβλεπει την χρηση και απο ρυμουλκουμενα;
Ισχυει κατι τετοιο, η μηπως προκειται απλως για μια τεραστια παρανοηση;
Συμφνωνα με το νεο ΦΕΚ που εχει βγει και τα δυο ειδη πλεον τα βλεπουν ως ενα...Δηλαδη απαγορευει την διαμονη στην ουσια παντου εαν βγαλεις εξω τραπεζοκαθισματα και λοιπα...εαν ομως δεν εχεις βγαλει και εισαι απλα παρκαρισμενος οτι και να εχεις δεν υπαρχει παρανομια!!

Αυτα με τον νεο νομο
Νικος.....
4χ4...Βολτες...Εκδρομες...Caravan....Φυση
Τι αλλο να ζητησεις κανεις!!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ”