Υπόδειγμα ιδιωτικού συμφωνητικoύ για αγορά τροχοσπίτου.

Κανονισμοί και νομοθεσία για το αυτοκινούμενο και το τρχόσπιτο.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kastrinos
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 7:52 pm

Υπόδειγμα ιδιωτικού συμφωνητικoύ για αγορά τροχοσπίτου.

Δημοσίευση από kastrinos » Πέμ Απρ 07, 2016 12:55 pm

Θέλω να ανεβάσουμε ένα υπόδειγμα ιδιωτικού αγοραπωλησίας μεταχειρισμένου τροχόσπιτου ώστε να βοηθήσουμε τους μελλοντικούς αγοραστές.
Μετά από έρευνα στο internet κατέληξα στο site γνωστού επαγγελματία του χώρου που παρουσιάζει ένα υπόδειγμα.
Με βάση αυτό βάζω συνημμένο ένα υπόδειγμα τονίζοντας όμως ότι αυτό δεν είναι επίσημο έγγραφο και στην τελική ο καθένας μπορεί να φτιάξει το δικό του.
Σημειώνω εδώ ότι τη νομοθεσία που αναγράφεται μέσα στο ιδιωτικό συμφωνητικό δεν κατάφερα να τη βρω στο internet για να την επαληθεύσω, ίσως κάτι να έχει αλλάξει εκεί. Αν κάποιος φίλος γνωρίζει παραπάνω ας βοηθήσει. Σκοπός είναι να οριστικοποιηθεί αυτό το συμφωνητικό για να το χρησιμοποιούν όσοι θέλουν.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
τα ύστερα τιμούν τα πρώτα

Άβαταρ μέλους
kastrinos
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 7:52 pm

Re: Υπόδειγμα ιδιωτικού συμφωνητικoύ για αγορά τροχοσπίτου

Δημοσίευση από kastrinos » Πέμ Απρ 07, 2016 7:19 pm

Λοιπόν νέο έγγραφο, με μερικές προσθήκες. Σκοπός είναι να ετοιμαστεί ένα έγγραφο που να καλύπτει κατά το δυνατόν τόσο τον αγοραστή όσο και τον πωλητή.
Δείτε το και ακούω γνώμες και προτάσεις.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
τα ύστερα τιμούν τα πρώτα

Άβαταρ μέλους
kastrinos
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 7:52 pm

Re: Υπόδειγμα ιδιωτικού συμφωνητικoύ για αγορά τροχοσπίτου.

Δημοσίευση από kastrinos » Παρ Απρ 08, 2016 9:30 pm

Τπτ? Ιδέα?
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
τα ύστερα τιμούν τα πρώτα

Άβαταρ μέλους
kastrinos
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 7:52 pm

Re: Υπόδειγμα ιδιωτικού συμφωνητικoύ για αγορά τροχοσπίτου.

Δημοσίευση από kastrinos » Δευ Απρ 11, 2016 9:40 pm

πάντα ελπίζω
Τα αρχεία δεν είναι ίδια! το κάθε ένα είναι διαφορετική έκδοση συνήθως με βελτιώσεις,
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
τα ύστερα τιμούν τα πρώτα

Άβαταρ μέλους
manoliss
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 12:26 am

Re: Υπόδειγμα ιδιωτικού συμφωνητικoύ για αγορά τροχοσπίτου.

Δημοσίευση από manoliss » Τρί Απρ 12, 2016 12:22 am

το 3ο μου φαινετε καλυτερο....!!!!!! δεν ξερω όμως αυτό το εγγραφο τι ισχυ εχει....

Άβαταρ μέλους
kastrinos
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 7:52 pm

Re: υπόδειγμα ιδιωτικού συμφωνητικoύ

Δημοσίευση από kastrinos » Τρί Απρ 12, 2016 9:26 am

η αγορά από ιδιώτη γίνεται με ιδιωτικό συμφωνητικό, αυτό είναι δεδομένο.
Ισχύει κανονικά και το αποδέχεται η εφορία ως έγκυρο αρκεί να έχει θεωρηθεί για το γνήσιο της υπογραφής.

Εχω κάποιους ενδιασμούς σε ότι αφορά τα έγγραφα που αναφέρω στο κείμενο αλλά ελπίζω ότι με τη βοήθεια ενός φίλου επαγγελματία (στο χώρο του camping) θα λύσω τις απορίες μου και θα το ολοκληρώσω.
τα ύστερα τιμούν τα πρώτα

Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Re: Υπόδειγμα ιδιωτικού συμφωνητικoύ για αγορά τροχοσπίτου

Δημοσίευση από stefanos » Τρί Απρ 12, 2016 9:55 am

kastrinos έγραψε:
Εχω κάποιους ενδιασμούς σε ότι αφορά τα έγγραφα που αναφέρω στο κείμενο αλλά ελπίζω ότι με τη βοήθεια ενός φίλου επαγγελματία (στο χώρο του camping) θα λύσω τις απορίες μου και θα το ολοκληρώσω.
To Σάββατο Κώστα θα είμαι σε αυτή την εκδήλωση https://www.facebook.com/events/546176038870651/ οπότε θα ζητήσω την βοήθεια του ειδικού.

Άβαταρ μέλους
kastrinos
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 7:52 pm

Re: Υπόδειγμα ιδιωτικού συμφωνητικoύ για αγορά τροχοσπίτου.

Δημοσίευση από kastrinos » Τρί Απρ 12, 2016 11:38 am

stefanos έγραψε:
kastrinos έγραψε:
Εχω κάποιους ενδιασμούς σε ότι αφορά τα έγγραφα που αναφέρω στο κείμενο αλλά ελπίζω ότι με τη βοήθεια ενός φίλου επαγγελματία (στο χώρο του camping) θα λύσω τις απορίες μου και θα το ολοκληρώσω.
To Σάββατο Κώστα θα είμαι σε αυτή την εκδήλωση https://www.facebook.com/events/546176038870651/ οπότε θα ζητήσω την βοήθεια του ειδικού.

Από χθες το βράδυ εχω κάνει ένα email στον Αντώνη για βοήθεια.
τα ύστερα τιμούν τα πρώτα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ”