rapido orline 33

aris rapido
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2017 4:41 pm

rapido orline 33

Δημοσίευση από aris rapido » Κυρ Οκτ 29, 2017 3:12 am

πτυσομενο αναδιπλουμενο τροχοσπιτο μαρκας rapido ετος κατασκευης 1989.ανοιγει σε 3 λεπτα χειροκινητα η οροφη και ο δεξιος τοιχος ειναι πολυεστερικοι.
μηκος:3,30m
πλατος 1,93m
υψος 1,90m
καθαρο βαρος 580 κιλα
μικτο βαρος 750κιλα
διαθετει ενα διπλο μεγαλο κρεβατι διπλο 1,47χ1,90 και ενα μονο 0,70χ1,90, 7 ντουλαπακια και δυο ραφια μεγαλα στην οροφη,μια ντουλαπα,ψυγειο electrolux,δυο ματια υγραεριου,ενα νιπτηρακι με 20 λιτρα δεξαμενη απο κατω και μια truma σομπα.δν μπορω να ανεβασω φωτο μπορειτε να δειτε ενα παρομοιο https://m.mobile.de/wohnwagen-inserat/r ... αγοραστικε μετα απο πολυ ψαξιμο σχεδον δυο ετων απο γερμανια ειναι σπανιο δν εχω συναντησει ξανα ιδιο.παραμονο ενα ιδιου τυπου esterel στο εξωτερικο περυσι τα οποια δν ειναι τοσο καλης κατασκευης.διαθετει χαρτια ελξης μπαγαζιερας οχι τροχοσπιτου (δεν εχει τελη κυκλοφοριας),στα διοδια χρεωνεται μονο το ιχε επειδη ειναι κατω απο 2,20m,ταξιδευει ανετα με 120χλμ/h σε εθνικη σχεδον μηδαμινη επιβαρυνση σε καταναλωση καυσιμου.

Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Re: rapido orline 33

Δημοσίευση από stefanos » Κυρ Οκτ 29, 2017 7:08 am

Μπράβο Άρη πολύ ωραίο και πρακτικό.Ήθελα να σε ρωτήσω δυο τρία πράγματα πόσο στοίχισε(έχει τελωνείο?)
την ύπαρξη αναδιπλούμενου τροχοχσπίτου την ήξερες απο πριν(προσωπικα εγω δεν το ήξερα)και τέλος με τα πολλά
τα κρύα πως είναι απο άποψη ζέστης και στεγανώτητας?
ΥΓ1 Καλό θα είναι να ανεβάσεις και δικές σου φώτο γιατί μετα απο καιρο μπορεί να μην υπάρχει πια ο σύνδεσμος που ανέβασες.
ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΩ ΓΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ είναι εύκολο κατευθείαν απο τον υπολογιστή
σου χωρίς να τις ανεβάζεςι σε άλλο site
ΥΓ2 και φυσικά έχω την περιέργεια να το δω και απο κοντά :D

Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Re: rapido orline 33

Δημοσίευση από stefanos » Κυρ Οκτ 29, 2017 7:15 am

Α και κάτι άλλο στα κάμπινγκ σαν τροχόσπιτο χρεώνεται?

aris rapido
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2017 4:41 pm

Re: rapido orline 33

Δημοσίευση από aris rapido » Κυρ Οκτ 29, 2017 12:14 pm

Το γνωριζω για τις φωτογραφιες πως ανεβαινουν απλως εχω προβλημα με τον υπολογιστη μολις τακτοποιηθει θα αναρτησω εχω και βιντεο δικο μ π ανοιγει και κλεινει.τα γνωριζα τα αναδιπλουμενα τροχοσπιτα απο το ιντερνετ απο κοντα δν ειχα δει στην ελλαδα,μονο τροχοσκηνη τυπου grand paradiso ειχα συναντησει.οσον οφορα το κρυο και την υγρασια δν εχει κανενα προβλημα ειναι σαν κανονικο τροχοσπιτο η μονωση που εχει ειναι καλυτερη απο ενα προυγουμενο τροχοσπιτο που ειχα (caravelair 3,75 μοντελο 1992) επειδη το μισο ειναι πολυεστερικο.το εχω τεσταρει και στα δικα μας ορεινα μερη αλλα και στο εξωτερικο.στα camping χρεωνεται σαν τροχοσπιτο,αλλοι μ το χρεωνουν σαν τροχοσκηνη,στο δρομο (για τα διοδια) και τα καραβια το χρεωνουν σαν τρειλερ(μπαγαζιερα).οι χρησεις του αναλογα με την περισταση μεταμορφωνονται :D .δν μπορει να ταξιδεψει ανοιχτο πρεπει να ειναι κλειστο.τελωνειο εχει 200 ευρω με βοηθησε ενας εμπορος να το φερω 5000ευρω κοστισε.το εχω ενα χρονο τωρα και εχει γραψει πανω απο 7000χλμ με δυο μεγαλα ταξιαδια στην ευρωπη.

aris rapido
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2017 4:41 pm

Re: rapido orline 33

Δημοσίευση από aris rapido » Κυρ Οκτ 29, 2017 12:20 pm

παιρνει εξωτερικη τεντα και εξωτερικη σκηνη brand,διαθετει κανονικα φυτιλι περιμετρικα της προσοψης του.

Άβαταρ μέλους
tsiggeno
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2017 5:46 pm
Ονομα: Γιώργος
Ειδος Τροχοσπιτου: Αυτοκινουμενο

Re: rapido orline 33

Δημοσίευση από tsiggeno » Δευ Οκτ 30, 2017 12:15 pm

Σόμπα έχει;
Ντούζ και wc;
Σούπερ το τρειλερομπαγαζιεροτροχοσπιτό σου!!

aris rapido
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2017 4:41 pm

Re: rapido orline 33

Δημοσίευση από aris rapido » Δευ Οκτ 30, 2017 6:58 pm

εχει σομπα truma s1800.εχει τα παντα εκτος απο wc και ντουζ.οσον αφορα το θεμα του wc εχω φορητη χημικη τουαλετα σε σκηνη wc εξω απο αυτο.

Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Re: rapido orline 33

Δημοσίευση από stefanos » Δευ Οκτ 30, 2017 7:10 pm

Άρη όταν μπορέσεις κάνε και μια παρουσίαση του τροχοσπίτου που είχες μαζί με φώτο φυσικά :D
Το τροχόσπιτο γιατί το άλλαξες αν επιτρέπεται μιας και αυτό ήταν μικρό και ταξιδιάρικο.

aris rapido
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2017 4:41 pm

Re: rapido orline 33

Δημοσίευση από aris rapido » Τρί Οκτ 31, 2017 11:55 am

με δυσκολευε επειδη το τραβαω με ενα audi a3 1600 στον αερα κουναγε,μου ζοριζε το αμαξι πολυ το 2015 εκανα αθηνα χαλκιδικη 2 μερες να ανεβω για 200 χλμ εκανα σχεδον 3 ωρες ταξιδι,μεγαλη καταναλωση καυσιμου εχω υγραεριο και το καταπινε,κοστος τα διοδια(αθηνα χαλκιδικη 110 ευρω πηγαινε ελα). επειδη ταξιδευω αρκετα δν με συμφερε.με το rapido καμια σχεση εχω σωθει μηδεν εξοδα για 230 χλμ 15 ευρω υγραεριο,πριν 2 εβδομαδες ταξιδεψα απο βιεννη ανκονα αυθημερον 980χλμ ταξιδι το βεντιλατερ απο το αυτοκινητο ουτε που λειτουργησε με πιασανε μπορες,ομιχλες,αεριδες κατω απο 100χλμ δν επεσα πουθενα.καλυτερη ορατοτητα διοτι κλειστο εχει διαστασεις 1,70 οσο και το μηκος του αυτοκινητου και ενα 1,47 υψος χαληλο κενρο βαρους 13αρα ζαντα δν ψαρευει καθολου εχει απλη χουφτα ουτε σταμπιλαζερ τπτ.το rapido ειναι κατασκευασμενο για ελληνικους δρομους αν με ρωτησετε τη γνωμη μου σαν αρης επειδη ειχα,κανονικο τροχοσπιτο δν θα ξανααγοραζα προτιμω την τροχοσπιτοβαλιτσα μου!

aris rapido
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2017 4:41 pm

Re: rapido orline 33

Δημοσίευση από aris rapido » Τρί Οκτ 31, 2017 4:16 pm

στο campersclub.gr στο facebook εχω στειλει 4 φωτο π εχω ο διαχειριστης της σελιδας αν θελει α τις κοινοποιησει για να τις δουν και τα υπολοιπα μελη μολις βγαλω και αλλες θα στειλω

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΡΟΧΟΣΠΙΤΩΝ”