Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Η πρώτη μας γνωριμία.
Άβαταρ μέλους
zandesiro
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 13, 2016 9:29 am

Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Δημοσίευση από zandesiro » Κυρ Μαρ 13, 2016 10:09 am

Χαιρετω την παρεα με λενε Γιαννη και ειμαι απο Πολυγυρο Χαλκιδικης...
Προς το παρον ειμαι ταξιδιαρης και εγω αλλα με μηχανη πιο πολυ...
Εχω κανει ενα bloggaki για να αποθηκευω τις φωτο μου αλλα και να εχω τις βολτες μου ολες μαζι καπου..
Η διεύθυνση του ειναι http://3mountainsadventure.blogspot.gr/ ....

Τωρα κανω ενα αλλο project ;) τωρα με το Hyundai H1 που εχω στην κατοχη μου και μου εμεινε απο το καταστημα που διατηρουσε η μητερα μου και το εκλεισε λογω συνταξιοδοτησης...
Οποτε αγροτικο πλεον και οχι επαγγελματικο,κανω καποιες αγροτικες δουλειες με αυτο...

Μιας ομως και δεν το χρησιμοποιω πολυ ειπααπο τις αρχες του 2015 να το κανω παραλληλα και βανακι για τις βολτες της οικογενειας..

Εγιναν καποιες κατασκευες οπως κρεββατι,κουτι για κουζινα φωτισμος-μονωση-ηλεκτροδοτηση με φωτοβολταικο,σιτες για τα εντομα,τουαλετα και αλλα...Παντα ομως με σκεψη του"οτι μπαινει.να βγαινει" για να κανω και τις μικρες αγροτικες δουλειες μου...

Ετσι ξεκινησαμε δειλα με την οικογενεια και πηγαμε σε μερικα καμπινγκ αρχες Ιουνιου Χαλκιδικη για δοκιμη και ομολογω οτι μας αρεσε πολυ...

Και ετσι οποτε μπορω ψαχνω για οτι εχει σχεση με καμπεροειδη θεματα στο ιντερνετ.
Βεβαια για την δικια μου κατηγορια δεν υπαρχουν και πολλα θεματα αλλα η φιλοσοφια ειναι πανω κατω η ιδια ασε που μπορει στο μελλον να γινω κατοχος καμπερ ή τροχοσπιτου...

Ποιος ξερει???


Ευχαριστω για την αποδοχη και ευχομαι καλους προορισμους σε ολους μας...

Γιαννης.

Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Re: Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Δημοσίευση από stefanos » Κυρ Μαρ 13, 2016 10:22 am

Καλώς ήλθες Γιάννη στη ολιγομελή ακόμα παρέα :D (ελπίζω σιγά σιγά να μεγελώσει)
Να χαίρεσαι την οικογένεια σου πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα και μιας και είσαι και απο Χαλκιδική τώρα που ανοίγει και ο καιρός να κάνουμε και καμιά συνάντηση στο φυσικό μας περιβάλλον :D

Άβαταρ μέλους
zandesiro
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 13, 2016 9:29 am

Re: Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Δημοσίευση από zandesiro » Κυρ Μαρ 13, 2016 10:32 am

Ευχαριστω Στεφανε και ελπιζω να τα πουμε στην ομορφη Χαλκιδικη μας συντομα! ;)

Άβαταρ μέλους
kastrinos
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 7:52 pm

Re: Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Δημοσίευση από kastrinos » Κυρ Μαρ 13, 2016 10:52 am

Καλός όρισες φίλε
τα ύστερα τιμούν τα πρώτα

Άβαταρ μέλους
sotyanif
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2016 12:09 am
Ονομα: Σωτήρης
Ειδος Τροχοσπιτου: Αυτοκινουμενο

Re: Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Δημοσίευση από sotyanif » Κυρ Μαρ 13, 2016 1:46 pm

Καλώς τον Γιάννη
Να είσαι σίγουρος ότι τα παιδιά είναι τα πιο ευτυχισμένα και με τις καλύτερες αναμνήσεις φορτωμένα,απο τις εξορμήσεις σας.

Να προσέχεις όμως πολύ,γιατί ο δαίμονας έχει πολλά (και μακριά) ποδάρια.
Δεν ξέρω πως είναι στην Χαλκιδική,όμως εδώ στην Κρήτη σταματάνε τα βανάκια πολύ(σαν ύποπτα λαθρομεταφορών και λαθρο-καταστάσεων,προϊόντων,ζώων,ανθρώπων,κλπ)και ακόμα και τα νόμιμα αυτοκινούμενα-πχ σαν το δικό μου-έχουν προβλήματα,πρέπει να πέσει πολύ μπλα-μπλά,να βρεθεί κάποιος βαθμοφόρος που να γνωρίζει η να πάρει την ευθύνη να σε αφήσει να συνεχίσεις την πορεία σου,σπάνια ο έλεγχος είναι :''καλημέρα σας-ευχαριστώ-καλό ταξίδι'' :roll:
Η φύση,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Άβαταρ μέλους
zandesiro
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 13, 2016 9:29 am

Re: Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Δημοσίευση από zandesiro » Κυρ Μαρ 13, 2016 5:43 pm

Λες να εχω θεματα??

Καλα στην ελλαδα ολα να περιμενει κανεις....Ακομα και οτι στην αδεια ειναι αγροτικο και το εχω για φορτωμενο κρεβατια ψυγεια και αλλα, μπορει να με κανει μανουρα!

Κατι τετοια ακουω και μαλλον θα την κανω κατα τα Βαλκανια μερια φετος,που εχει πιο φθηνη βενζινα και καμπινγκ!

.....τι να πω. :(

Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Re: Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Δημοσίευση από stefanos » Κυρ Μαρ 13, 2016 6:24 pm

zandesiro έγραψε:
Κατι τετοια ακουω και μαλλον θα την κανω κατα τα Βαλκανια μερια φετος,που εχει πιο φθηνη βενζινα και καμπινγκ!

.....τι να πω. :(
Xωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι αν σκέφτεσαι για Σκόπια Σερβία Μαυροβούνιο και γενικώς χώρες που δεν είναι στην Ευρωπαική Ένωση μπορεί να έχεις θέμα στο σύνορα σε ποιά λωρίδα να πάς και ποιοί να σε ελέγξουν στα ΙΧ ή στα φορτηγά.
Πρίν χρόνια που είχαμε βγεί με τον ξαδερφό μου που είχε βαν σαν το δικό σου είχαμε κάποια θεματάκια.

Άβαταρ μέλους
zandesiro
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 13, 2016 9:29 am

Re: Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Δημοσίευση από zandesiro » Κυρ Μαρ 13, 2016 8:42 pm

Thanks!
Τελικα δεν γλυτωνω την περιπετεια! :D :D

Άβαταρ μέλους
sotyanif
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2016 12:09 am
Ονομα: Σωτήρης
Ειδος Τροχοσπιτου: Αυτοκινουμενο

Re: Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Δημοσίευση από sotyanif » Δευ Μαρ 14, 2016 1:30 pm

Γιάννη,θέμα έχεις έτσι κι αλλοιώς, απο την στιγμή που υπάρχει αλλαγή χρήσης(έτσι λέγετε)απο αυτή την χρήση που αναφέρεται στην άδεια κυκλοφορίας.
Η δικιά μου ανησυχία για την κυκλοφορία σου,μου δημιουργήθηκε, όταν διάβασα οτι τις μετατροπές που έκανες,τις έκανες με το σκεπτικό, να μπαίνουν και να βγαίνουν.
Η ανησυχία λοιπόν είναι,πόσο σταθερά-στιβαρά,είναι πακτωμένα τα πράγματα εκει μέσα.για λόγους ασφαλείας.
Δεν θα πρέπει να υπάρχει κάτι ελεύθερο, χύμα, που να μπορεί να αλλαξει θέση η να μετακινηθεί, σε τυχόν απότομο φρενάρισμα,τρακάρισμα η εκτροπή.
Και ζώνες πίσω.Αγκιστρα υπάρχουν παντού, η μπαίνουν εύκολα,για να δένονται ψυγειάκια,καρέκλες,τραπεζάκια,σάκκοι με σκηνές,μπανιερά,ψαρικά,κλπ.ΟΛΑ ΔΕΜΕΝΑ.
Για να 'ναι οι διακοπές ανέμελες, χαρούμενες και ευτυχισμένες.

Υ.Γ.
Συγνώμη,δεν είμαι ο σωστότερος,ούτε μπαμπάς σου.αλλά θεωρώ χρέος μου να μοιραστώ τις σκέψεις μου.με όλους εδω μέσα.
Αν χρειάζεται, ας ανοίξουμε ένα αντίστοιχο θέμα και να μεταφέρουμε εκεί τα σχόλιά μας και τις τυχόν εμπειρίες μας
Η φύση,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Άβαταρ μέλους
zandesiro
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 13, 2016 9:29 am

Re: Καλως σας βρηκα...Γιαννης απο Χαλκιδικη!

Δημοσίευση από zandesiro » Τρί Μαρ 15, 2016 8:38 pm

Και εγω το ιδιο αγχος ειχα στην αρχη...Γι αυτο τα αγκιστρωνω ολα με ιμαντες καστανια...Πιο πολυ το κρεββατι και το κουτι που το εχω για κουζινα!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΝΕΑ ΜΕΛΗ”