Camping Λιμνοπούλα Ιωάννινα

Κάμπινγκ και campers stop στην Ήπειρο
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Camping Λιμνοπούλα Ιωάννινα

Δημοσίευση από stefanos » Κυρ Μάιος 20, 2018 12:37 pm

Το συγκεκριμένο κάμπινγκ το είχα επισκεφτεί την δεκαετία του 80 με του γονείς μου σαν ενδιάμεσο σταθμό πηγαίνοντας διακοπές
για Κέρκυρα.(αν βρώ κάποιες φωτογραφίες απο τότε θα τις ανεβάσω.)
30 χρόνια μετά το ξαναεπισκέφτηκα με την δικιά μου πλέον οικογένεια.
Οι εντυπώσεις μου οι καλύτερες, σε αυτό βέβαια συνέβαλε και η εποχή που το επισκεφτήκαμε λίγος κόσμος(γύρω στα 10 αυτοκινούμενα
απο βουλγαρία)καλός καιρός καθαρή λίμνη και χωρίς κουνούπια.Σίγουρα το καλοκαίρι θα είναι διαφορετικά.
Οι εγκαταστάσεις τουαλέτες,ντουζ κ.α πεντακάθαρα.
Το κέντρο της πόλης σε κοντινή απόσταση (μπορείς άνετα να πας με τα πόδια)
Μίνι μάρκετ με τα απολύτος απαραίτητα είχε στη reception αλλά έξω απο το κάμπινγκ είχε μεγάλα σούπερ μέρκετ που μπορούσες να
εξυπηρετηθείς.
Μεγάλη προσοχή θέλει στη προσέγγιση του κάμπινγκ και κυρίως αν είσαι με ρυμουλκό.
Βγαίνοντας απο Εγνατία όδό για Γιάννενα ακολουθούμε την περιφεριακή όδο με κατεύθυνση για το αεροδρόμιο, μόλις περάσουμε το τούνελ
στρίβουμε δεξια για να πάρουμε την παραλιακή οδό, στο τέλος της έχει έναν κύκλο,ίσια και λοξός δεξιά πηγαίνεις στο κέντρο εμείς στρίβουμε αριστερά
και στη έξοδο του κύκλου στρίβουμε δεξιά,ΠΡΟΣΟΧΗ στα 50 μέτρα είναι η είσοδος του κάμπινγκ.
Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ
Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
panamach
ΝΕΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2016 4:26 pm

Re: Camping Λιμνοπούλα Ιωάννινα

Δημοσίευση από panamach » Κυρ Μάιος 20, 2018 9:59 pm

Αααα...μάλιστα .
Μου έλεγε προ λίγων ημερών , ο υπεύθυνος του κάμπινγκ για ένα φίλο μου που πέρασε από εκεί , αλλα δε κατάλαβα ποιον εννοούσε.
Εσύ είσαι αυτός που χρησιμοποίησε το ονομά μου ( ως φίλοι ) για έκπτωση ;
Και από όσο κατάλαβα , πέρασες και κάτω από το σπίτι μου.
Καλά έκανες ...
Τι φίλοι είμαστε ! !

Άβαταρ μέλους
stefanos
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2016 11:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ονομα: ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Ειδος Τροχοσπιτου: Ρυμουλκουμενο

Re: Camping Λιμνοπούλα Ιωάννινα

Δημοσίευση από stefanos » Κυρ Μάιος 20, 2018 10:12 pm

Μην είσαι παραπονιάρης, εκδρομή τραβηγμένη απο τα μαλλιά ήταν και λόγω των ημερών(Πάσχα)όπου όλοι έχουν κανονίσει κάτι
οικογενειακά έκρινα καλύτερα να μην δημοσιοποιήσω την παρουσία μου.Άλλωστε θα μας δωθούν και άλλες ευκαιρίες για συνάντηση. :)
Έκπτωση δεν υπήρχε :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΗΠΕΙΡΟΣ”